PostHeaderIcon Pierwsza wizyta u ginekologa.

ginekologW życiu każdej kobiety bardzo istotne jest regularne badanie stanu swojego zdrowia u ginekologa. Konieczność ta wynika z menstruacji, która towarzyszy kobietą przez większą część swojego życia. Pojawia się ona między 11 a 17 rokiem życia a zanika po 50 roku życia. Pierwszy raz u ginekologa jest zawsze bardzo krępujący i wiąże się ze sporym stresem dla kobiety. Warto zdecydować się na niego przed rozpoczęciem życia seksualnego każdej kobiety. Istotne jest również dobranie odpowiedniej antykoncepcji dla każdej kobiety regularnie współżyjącej w celu wyeliminowania niechcianej ciąży oraz schorzeniach związanych z hormonami odpowiadającymi za bóle miesiączkowe.

W chwili obecnej najpopularniejszym środkiem antykoncepcyjnym oraz pomagającym przy bólach miesiączkowych są tabletki antykoncepcyjne. Kobiety, które na nie się decydują muszą się również liczyć z częstszymi wizytami u ginekologa w celu badania swojego stanu zdrowia. ginekolodzy we Wrocławiu doskonale wiedzą, iż każda kobieta, która ma odbyć swoją pierwszą wizytę czuje strach oraz wstyd. Dlatego musi on potraktować pacjentkę specjalnie tak aby całkiem nie zraziła się do lekarzy związanych z tą dziedziną medycyny.

Często również bywa tak, że ta pierwsza wizyta u specjalisty jest odwlekana, mimo iż Panie mają problemy zdrowotne typu upławy, bolesne miesiączki, infekcje bakteryjne oraz inne problemy na tle układu rozrodczego. Lecz ginekolodzy we Wrocławiu przestrzegają przed zwlekaniem wizyty z takimi problemami, ponieważ mogą one prowadzić do poważnych powikłań w macicy a później nawet problemami z zajściem w ciążę. Również dobrym pomysłem aby nie bać się pierwszej wizyty jest pójście z osobą towarzyszącą przed którą niczego się nie wstydzimy oraz czujemy od niej wsparcie, czyli można udać się z mamą, koleżanką lub chłopakiem, z którym chcemy zacząć współżyć. Dobry ginekolog również zada istotne pytania odnośnie miesiączki, czyli czy jest ona regularna, dokładną datę pierwszego krwawienia, a także ostatniego oraz, ile dni trwa i czy ilość krwawień jest odpowiednia do danego wieku.